5 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem paska do spodni

Idealny pasek do spodni

Pasek do spodni to bardzo ważny element prawie każdej stylizacji. Niezależnie od tego jaki strój zakładamy trzeba będzie myśleć o paskach, jako o dobrych dodatkach dla naszego stroju. To także ten element, który ma swoją rolę funkcjonalną. Pasek nie tylko podtrzymuje spodnie, ale nadaje im strukturę. Jak dopasować pasek do spodni? Jak wybrać rozmiar? To kilka spraw, które mogą mieć znaczenie.

Jaki rodzaj paska?

Pasek to część uniwersalna, która świetnie będzie się nadawać do stylizacji causalowej jak i tej bardziej eleganckiej. W przypadku odzieży mniej formalnej możecie wybrać paski plecione, zamszowe, materiałowe czy metalowe. Plecione paski idealnie pasują do spodni chinosy. Tymczasem do garnituru i innej eleganckiej odzieży dobrze dobrać klasyczny rzemień skórzany. Można go dopasować do koloru obuwia. Warto także pamiętać, że paski eleganckie nie są szersze niż na trzy palce.

Materiał wykonania paska - galanteria skórzana

W grę wchodzą praktycznie wszystkie możliwe materiały, skóra, zamsz, plecionka, tkaniny sztywne. Skórzane paski mają lekki pobłysk i są gładkie w dotyku.

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Ważna sprawa to rozmiar i długość paska. Najbardziej popularne są takie na 7 oraz 9 dziurek. Odstępy między nimi nie są większe niż 2,5 cm. Trzeba sprawdzić jak wygląda rozmiarówka paska, który chcemy kupić, by się nie kazało, że będzie to bezużyteczny dla nas pasek. Szerokość dopasowana musi być do tasiemki w spodniach.

wymiary pasków do spodni

Kobiety:

XS 70-80 cm po zapięciu pasa,

S 75-85 cm po zapięciu pasa,

M 80-90 cm po zapięciu pasa,

L 85-95 cm po zapięciu pasa,

XL 90-100 cm po zapięciu pasa.

Mężczyźni:

XS 85-95 cm po zapięciu pasa,

S 90-100 cm po zapięciu pasa,

M 95-105 cm po zapięciu pasa,

L 100-110 cm po zapięciu pasa,

XL 105-115 cm po zapięciu pasa.

Zapięcie paska

To jak pasek się zapina także będzie miało znaczenie. Klamra najczęściej jest w formie matowego srebra. Będzie można wybrać model z cypelkiem a więc pasek z dziurkami albo też automatyczny na zacisk. Ten ostatni jest bardziej precyzyjny i można go lepiej dopasować do sylwetki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W szafie trzeba mieć przynajmniej dwa paski na różne okazje i do różnych ubrań. Jeden to czarny skórzany do garnituru. Inna druga opcja to moduł nieco luźniejszy, warto nie przesadzać jednak z kolorystyką i nadmiernymi wzorami. Najbardziej uniwersalne stylizacje to te wybierające brąz i oczywiście klasyczna czerń.

Podsumowanie

Pasek to obowiązkowa część przy większości stylizacji. Pasuje do eleganckiej odzieży jak i do ubrania causalowego. Przed zakupem warto się jednak zmierzyć by wiedzieć jaki pasek będzie pasował do naszych rozmiarów. Paski z łatwością kupimy w sklepach odzieżowych, ale będą dostępne także w sieci.

O serwisie

Jak dobrać odpowiedni pasek? Czy zakupić rękawiczki z prawdziwej, czy jednak z eko skóry? Na łamach naszego serwisu znajdują się odpowiedzi na te oraz gro innych pytań związanych z galanterią skórzaną. 
 

Kontakt

kontakt@bolecin.com.pl

Galeria